Hľadáme testerov/ testerky a testerčatá! :)

Pre našich klientov poskytujeme užívateľské testovanie, ktoré robíme s reálnymi ľudmi. Práve preto neustále hľadáme nové kontakty, nových ľudí, ktorých môžeme pozvať na kávičku a zoznámiť sa.

Prečítajte si kto je to tester a veríme, že k nám prihlásite. Môžete tak urobiť na tejto adrese

 1. Kto je tester a čo robí?
  Tester/ testerka je obyčajný človek, o ktorom vieme základné socio-demografické informácie, na základe ktorých si ho vieme zaradiť do nejakej cieľovej skupiny. V prípade, keď budeme mať klienta, ktorého cieľová skupina sa zhoduje s tou, v ktorej by ste boli zaradení vy, oslovíme vás a dohodneme si s vami stretnutie, na ktorom sa vás spýtame otázky súvisiace s projektom daného klienta a vyskúšame si jeho web/ aplikáciu.
  Nemusíte sa báť, my nebudeme testovať vás, my budeme testovať samotný projekt/ webstránku/ aplikáciu. Nie je sa čoho báť, ono je to vlastne zábavná hra. :)

 2. Nemám skúsenosti s PC/ IT,  je to pre mňa vhodné?
  Áno, samozrejme. Stále budete reprezentovať tú cieľovu skupinu, v ktorej ste sám zaradený. V prípade, ak ste študent, budete testovať len to, čo je určené pre cieľovku študentov. Ak ste dôchodca/ mamička na materskej, nebudeme vám pravdepodobne dávať testovať ekonomický softvér. :)
   
 3. Pre koho je to vhodné?
  Pre všetkých, naozaj. Niekedy hľadáme dievčatá vo veku 18-24 rokov, inokedy dôchodcov na 65 rokov. Občas potrebujeme testovať obchod špecializovaný pre elektrikárov, inokedy zábavný portál, web cestovnej kancelárie, či sociálnu sieť. Čiže ponuka je široká.

 4. Môžem si vybrať projekt, ktorý budem testovať?
  Nie, žiaľ vybrať si projekt nemôžete, výsledky by boli ovplyvnené. Tester do poslednej chvíle nevie, čo konkrétne ide testovať, len takto vieme zabezpečiť, že sa na to "nepripraví" a že jeho odpovede a reakcie budú čo možno naj-autentickejšie.

 5. Čo z toho budem mať ja?
  Okrem zaujímavej skúsenosti, ktorou užívateľské testovanie je, každý tester dostáva od klienta malú pozornosť za to, že nám venoval svoj čas. Niekedy to je darčekový kupón, inokedy vecná cena a podobne. 

 6. Ako sa môžem prihlásiť a čo potom?
  Prihlásiť sa môžete pomocou formuláru tejto adrese. Vyplníte v ňom základné údaje, pomocou ktorých si vás zaradíme a budeme vedieť, pre ktoré testovanie ste vhodný/ vhodná. 
  Keď budeme mať projekt, pre ktorý ste vhodný, oslovíme vás s ponukou testovania. 
  Ak budete súhlasiť, stretneme sa na káve/ limonáde/ čaji, urobíme si cca hodinový rozhovor a test, odmeníme vás a opäť sa rozlúčime.
  Vaše údaje neposkytujeme tretej strane, nikde nebudú zverejnené a nikdy sa vás nebudeme pýtať na citlivé informácie a osobné údaje.